Tisková zpráva

Firma Redeggs spouští první verzi platební brány ILQpay

V květnu 2016 byla v základní verzi uvedena do provozu platební brána start.ilqpay.cz pro veřejnost.

Je určena pro internetové platby mezi lidmi za použití platební karty, mPlatby a dalších platebních metod připravovaných do budoucna. Není proto již nutné, aby pro platbu kartou musel mít příjemce peněz drahý platební terminál. Díky ILQpay stačí mít jen prohlížeč nebo chytrý telefon s internetem.

Jak funguje ILQpay

Unikátním způsobem spojuje standard webového odkazu s novým standartem platebního QR kódu. Všechny informace, předávané platební bráně banky s 3D secure technologií, jsou uloženy ve formě URL odkazu. Mluvíme proto o platebním linku a platebním QR kódu, jako základních a velmi jednoduchých stavebních částech ILQ.
Obojí je možno bez omezení sdílet na sociálních sítích nebo v SMS, link lze uložit do mobilního telefonu, platební QR kód lze vytisknout na fakturu, vizitku či zboží k prodeji.

ILQpay garantuje doručení platby, takže v momentě kdy uživatel dostane e-mail s potvrzením, lze platbu považovat za potvrzenou.

K zajímavým funkcím patří i možnost poslat platbu na e-mail příjemce, který si číslo účtu doplní později sám.

 

Placení účtů a složenek přes ILQpay

Pro pohodlné zadávání různých plateb lze v ILQpay použít tzv. parser, funkci která rozezná údaje z textu vyúčtování. Po vložení textu do zadávacího pole v hlavním formuláři se údaje automaticky vyplní. Vzniklý platební link pak lze zaplatit během pár vteřin.

Díky databázi pojmenovaných účtů veřejných institucí, kterou ILQpay obsahuje je zároveň jasné, že platba je zaslána na správný účet a že se nejedná o podvod (např. na faktuře).

Platební QR kód

Platební QR kód doplňuje platební link a lze ho jednoduše naskenovat do jiného mobilního telefonu, nebo jej vytisknout ke stejnému účelu místo cenovky.

 

ILQpay je služba všestranně použitelná v online bazarech, tak i pro umělce a hudebníky prodávající své díla i pro fyzické osoby k různým běžným platbám.
Platební link ILQpay je jednoduchý způsob jak přijímat a posílat bezhotovostní platby jen s použitím chytrého telefonu, nebo internetového prohlížeče.

Ke spuštění se připravuje verze platebního terminálu pro firmy.